Mi az összefüggés, fizika?


Összefüggés az áramlo gázok sebessége, és a nyomása között (vitorlázás, háztető)



meg


Összefüggés a keresztmetszet és az áramlási


2011. febr. 2. 18:02
 1/5 Silber ***** válasza:

Ha ceteris paribus vizsgáljuk az adott közeget, akkor v~1/Ró.

Mellesleg mindezt szebben és pontosabban leírja a bernoulli-egyenlet.

v(1)^2/2+p(1)/Ró(1)+g*h(1)=v(2)^2/2+p(2)/Ró(2)+g*h(2)

Ahol:

v a sebesség

p a nyomás

Ró a sűrűség

g a gravitációs gyorsulás

h a nullszinthez mért magasságkülönbség.

2011. febr. 2. 18:48
 2/5 A kérdező kommentje:
miii? én valami szöveges formában kérném ha nem gáz XD
2011. febr. 2. 19:29
 3/5 anonim ***** válasza:
Szövegesen írta.
2011. febr. 2. 20:25
 4/5 Silber ***** válasza:

A keresztmetszet és a sebesség közti kapcsolatot pedig a kontinuitási tétel adja.

Ró(1)*v(1)*A(1)=Ró(2)*v(2)*A(2)

2011. febr. 2. 21:49
 5/5 DudoloPocok ***** válasza:

lefordítva :


áramló közegben lecsökken a nyomás


példa : nagy szélben lerepülhetnek a cserepek a háztetőről, mivel a padlástérben ( nincs áramlás )nagyobb a nyomás mint a cserép feletti áramló levegőben. Ha elegendően nagy a nyomás különbség ( nagy a szél), lehet cserepezni.


A repülőgép szárnya úgy van kialakítva - ld. szárnyprofil - hogy a szárny felett gyorsabb a levegőáramlás, tehát a szárny alja és teteje között nyomáskülönbség lép fel, amit felhajtóerőnek is nevezünk. Ha ez elegendően nagy, a szárnyakhoz kapcsolt repülőtest is felemelkedik.


A második be nem fejezett kérdésednél meg gondolj arra, hogy ami bemegy egy adott sebességgel egy nagy csövön ( nagy felület ), annak nagyobb sebességgel vagy összesűrítve kell kijönnie egy kisebb csövön

2011. febr. 2. 22:36