Egy ólomkatona tömege 22,6 dkg, térfogata 20 cm3. Mennyi az ólom sűrűsége? (mindkét mértékegységben).
Köszönöm a segítséget!!
2011. febr. 1. 17:19
1/7 anonim válasza:
sűrűség = tömeg / térfogat
itt tehát 226g/20cm3 = 11,3 g/cm3 = 11300 kg/dm3. (általában ebben szokták megadni a sűrűséget, nem tudom, mit értettél két mértékegység alatt)
2/7 A kérdező kommentje:
köszi szépen!! :) megy a +
2011. febr. 1. 17:33
3/7 anonim válasza:
m=22,6 dkg=0,226 kg
V=20 cm^3=0,00002 m^3
ró=?
ró=m/V=0,226/0,00002 kg/m^3=11300 kg/m^3
milyen másik mértékegységre gondolsz? (bár merem remélni, hogy innen már át tudod váltani...
5/7 A kérdező kommentje:
ez házi feladat volt, de én hiányzoztam. nem tudom, melyik mennyiségre gondol:)
2011. febr. 1. 17:37
6/7 A kérdező kommentje:
nem baj, megy a pozitív neked is :))))
2011. febr. 1. 17:37
7/7 anonim válasza:
Első vagyok. Bocsi, elírtam. Így a helyes:
11,3 g/cm3 = 11,3 kg/dm3 = 11300 kg/m3