Hetedikes fizika feladat (? )


Egy ólomkatona tömege 22,6 dkg, térfogata 20 cm3. Mennyi az ólom sűrűsége? (mindkét mértékegységben).


Köszönöm a segítséget!!


2011. febr. 1. 17:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

sűrűség = tömeg / térfogat

itt tehát 226g/20cm3 = 11,3 g/cm3 = 11300 kg/dm3. (általában ebben szokták megadni a sűrűséget, nem tudom, mit értettél két mértékegység alatt)

2011. febr. 1. 17:31
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi szépen!! :) megy a +
2011. febr. 1. 17:33
 3/7 anonim ***** válasza:

m=22,6 dkg=0,226 kg

V=20 cm^3=0,00002 m^3

ró=?

ró=m/V=0,226/0,00002 kg/m^3=11300 kg/m^3

milyen másik mértékegységre gondolsz? (bár merem remélni, hogy innen már át tudod váltani...

2011. febr. 1. 17:35
 4/7 anonim ***** válasza:

jajj, lassú voltam :\

2.

2011. febr. 1. 17:36
 5/7 A kérdező kommentje:
ez házi feladat volt, de én hiányzoztam. nem tudom, melyik mennyiségre gondol:)
2011. febr. 1. 17:37
 6/7 A kérdező kommentje:
nem baj, megy a pozitív neked is :))))
2011. febr. 1. 17:37
 7/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Bocsi, elírtam. Így a helyes:

11,3 g/cm3 = 11,3 kg/dm3 = 11300 kg/m3

2011. febr. 1. 17:37