hat a hatodikon a másodikon szor három a kilencediken a negyediken per kilenc a másodikon az ötödiken ???2011. jan. 31. 13:50
1/3 anonim válasza:
húú jézusom ezt értelmezni is nehéz:D javaslom a továbbiakban a következő jel használatát: ^, ez szokta a hatványozást jelenteni.
Szóval úgy érted, hogy ((6^2)((3^9)^4)) / ((9^2)^5)
Egyébként a számológép jó barátod:)
2/3 Silber válasza:
(6^6)^2*(3^9)^4/(9^2)^5=6^12*3^36/9^10=2^12*3^12*3^36/(3^10)^2=2^12*3^48/(3^10)^2=2^12*3^38/3^10=2^12*3^28=4096*22876792454961=93703341895520256
3/3 Kloy válasza:
6 530 347 008 / 3 486 784 401 = 1.87288523