2011. jan. 30. 13:58
2/2 DudoloPocok válasza:
2* (x+1) -1=1-2* (1+2x)
2x+2-1=1-2-4x
2x+1=-1-4x /+4x
6x+1=-1 /-1
6x=-2 /:6
x=-1/3