2011. jan. 26. 18:52
1/2 DudoloPocok válasza:
mivel egyenlő ?
ha 0-val
gyök alatt 1-tg^2x =0
1-tg^2x =0
tg x= +- 1 x=+-45 fok
x(1)=pi/4+k*2*pi
x(2)=-pi/4+k*2*pi
2/2 DudoloPocok válasza:
ha értelmezési tartományt kérdezed - a gyök alatti mennyiség nem lehet negatív, tehát tgx nem lehet nagyobb mint 1
a többire nézve az előző választ nézd