MATEK! Ha van egy egyenlet, akkor a jelen esetben mivel szorzunk be?


s/x-0,1=s-20/x+20/x+10


Ha a közös nevezővel akarunk beszorozni akkor X négyzeten(x+10)? Vagy 2X(x+10)


2011. jan. 25. 21:22
 1/10 anonim ***** válasza:

s/(x-0,1) a baloldal, vagy (s/X)-0,1?

A jobboldal meg emeletes tört?

Vagy? s-(20/x)+(20/x)+10 ?

Tudod hányféleképpen le tudom a tiedet írni?

2011. jan. 25. 21:49
 2/10 A kérdező kommentje:

[link]


Elvileg másodfokú egyenlet lesz és az "S" kiesik...:\ és akkor majd a képletbe behelyettesítek és kijön az x1 és az x2:) ...de bárhogy próbáltam nem jött ki a másodfokú egyenlet...:\

Szóval mivel is kéne beszorozni?

2011. jan. 25. 22:02
 3/10 anonim ***** válasza:
A közös nevező x(x+10), ezzel kell beszorozni minden tagot, így elég sok mindened ki fog esni, és a másodfokúnak is ki kell jönnie, bár hiányosan.
2011. jan. 25. 22:22
 4/10 anonim ***** válasza:
Nálam x1=-50 X2=40
2011. jan. 25. 22:22
 5/10 anonim ***** válasza:

Némi rövidítésekkel, végén 10-el szorozva:

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. jan. 25. 22:34
 6/10 A kérdező kommentje:

x(x+10) beszoroztam...

és igen hiányos másodfokú egyenlet lett...hiányzik az X-es tag...

így az lett hogy

-0,1x négyzeten + 190=0

és így gyök alatt nem egész szám jött ki...így se a -40 se az 50 nem jön ki... :\ bár egy szöveges feladatról van szó ezért tuti kerek számnak kell kijönnie...szerintem...


[link]


Viszont lehet elszámoltam...és hiányos egyenletnél lehet úgyis számolni hogy gyököt vonunk...(vagy kiemelünk,amit a jelen esetben nem lehet)

Ja és amit küldtek linket nem tudtam megnyitni...^o) nem tudom miért

2011. jan. 25. 23:31
 7/10 anonim ***** válasza:

A feladat

s/x - 0,1 = (s - 20)/x + 20/(x + 10)


Néhány apró átalakítás

0,1 = 1/10

így

s/x - 1/10 = (s - 20)/x + 20/(x + 10)


A jobboldal első tagjánál a tagonkénti osztást elvégezve

s/x - 1/10 = s/x - 20/x + 20/(x + 10)


s/x kiesik, marad

- 1/10 = - 20/x + 20/(x + 10)


-20/x-et a másik oldalra átvive

20/x - 1/10 = 20/(x + 10)


A baloldalt közös nevezőre hozva

(200 - x)/10x = 20/(x + 10)


Mindkét oldalt 10x(x + 10)-el szorozva

200x - x² + 2000 - 10x = 200x


200x kiesik, mindkét oldalt (-1)-el szorozva marad

x² + 10x -2000 = 0


Az egyenlet gyökei

x1 = 40

x2 = -50

======

2011. jan. 26. 04:24
 8/10 A kérdező kommentje:
Basszus...Tényleg...Köszi a helyes levezetést:\:)
2011. jan. 26. 07:03
 9/10 anonim ***** válasza:

A 22:34-es képfeltöltésben ott van tulajdonképpen ugyanez a levezetés...

Első voltam

2011. jan. 26. 08:08
 10/10 anonim ***** válasza:

Elhiszem, hogy a megoldást más is megcsinálta, de nem volt kedvem kivárni, amíg a letöltés kegyeskedett megindulni.

Bocs.


DeeDee

********

2011. jan. 26. 12:17