Trigonometrikus egyenleteket csinálunk de sajna a házifeladatot nem értem valaki megtudná nekem csinálni és elmagyarázni??
Az a baj hogy a tk-ban sincs ilyen feladat így nem tudom elkezdeni sem!
2011. jan. 25. 16:30
1/5 kanóc válasza:
Abból az azonosságból kell kiindulni, hogy sin^2 x + cos^2 x = 1 tetszőleges x-re.
A jobboldalon akkor 8 = 8*(sin^2 x + cos^2 x)
Kesnek a sinusok, stb.
3/5 A kérdező kommentje:
megtudnád légyszivás csinálni az egész feladatot??:O mert utána nem tudom hogy esetleg mit mivel egyszerűsítsek, vagy végezzek el???!!
2011. jan. 25. 17:31
4/5 DudoloPocok válasza:
8*sin^2(x)-7*cos^2(x)= 8 ahogy Kanóc írta : 1=sin^2(x)+cos^2(x) innen sin^2(x)=1-cos^2(x)
ezt beírva az eredet egyenletbe :
8*(1-cos^2(x))-7*cos^2(x)= 8
8-8*cos^2(x)-7*cos^2(x)=8
8-15*cos^2(x)=8
0=15*cos^2(x)
cos^2(x)=0
cos x= 0
x=pi/2+k*pi mert periódikus a függvényed
5/5 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm mindenkinek!!!!
2011. jan. 25. 18:15