Ikszdé xD kérdése:

Kémia. Valaki elmagyarázná? (8. -os anyag)


Holnap írunk feladatokból, és az a helyzet, hogy nagyon nem értem...:'(

Pl. 58,5 kg Zn sósavval reagál. Számítsátok ki a sósav mennyiségét (tömeg+mól) és a kapott gőz térfogatát.


Ez egy minta példa volt. Kérnék szépen egy magyarázatot, hogy s mint kell megoldani egy ilyen példát. A mólokkal van a legnagyobb problémám, de alapjába véve szinte semmit nem tudok belőle, nem szeretném pont most elrontani az igen nagy jegyemet. Előre is köszi a válaszokat :)


2011. jan. 23. 09:30
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
39%
te lepontoztál? -.-""" eddig 70% volt,mostmár 69..
2011. jan. 23. 10:57
 12/17 A kérdező kommentje:

Nem tudom mennyire fog látszani, de én mindenhol felpontoztalak!


[link]

[link]



Azokat szoktam lepontozni akik csúnyán beszélnek az oldalon.

2011. jan. 23. 11:21
 13/17 anonim ***** válasza:
akkor valaki lepontozott. :/ azért kösziii.(L)
2011. jan. 23. 13:40
 14/17 anonim válasza:

Zn + 2HCl = ZnCl2 + H2


az egyutthatokbol rajossz hogy 1 mol Zn-hez, kell 2 mol HCl azert hogy a reakcio vegbemenjen. az 1 molt ird a Zn fole a reakcioban, a 2 molt a HCl fole.

kiszamolod hogy neked mennyi mol Zinked van (n=m/M) es beirod a zink ala. a HCl ala irsz egy x-et, amit kitusz szamolni haromszog szaballyal. es megvan mennyi mol HCl kell 58.5kg Zinkhez. aztan a megkapott molszamot attudod alakitani tomegge : m =n*M

2011. jan. 23. 13:54
 15/17 anonim válasza:
ha van meg kerdesed segitek :)
2011. jan. 23. 13:56
 16/17 A kérdező kommentje:

Nincs mit :D (L) Sőt én köszönöm :D :)


Uccsónak: Köszi (:

Nem bánom, hogy feltettem a kérdést, valamivel már tisztábbak a dolgok :)


De azért még jöhet válasz :D

2011. jan. 23. 14:39
 17/17 MertÉvike válasza:
Légyszíves nekem is elküldenéd a a témazárókat!!Az e-mail címem :szollosievike98@citromail.hu
2012. nov. 13. 17:49
1 2