Mértani sorozat első három tagjának összege 39, szorzata 729. Melyik ez a három tag?

2011. jan. 22. 16:13
 1/2 kanóc ***** válasza:
100%
Ha a három tag a, a*q és a*q^2, akkor a három tag szorzata : a*a*q*a*q^2 = a^3*q^3 = (a*q)^3 = 729, vagyis ha 729-ből köbgyököt vonsz, megkapod a középső tagot.
2011. jan. 22. 16:18
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. jan. 22. 21:58