900 cm hány négyzetméterrel egyenlő? És ez hogy jön ki? Köszönöm

2011. jan. 21. 17:06
 1/10 kanóc ***** válasza:
100%

Úgy érted 900 négyzetcentiméter?


1 m = 100 cm

Emeljük négyzetre:

1 m^2 = 10000 cm^2

Osszuk el 10000-rel:

0,0001 m^2 = 1 cm^2 vagy megfordítva:

1 cm^2 = 0,0001 m^2

Megvan tehát a váltószám, ha cm^2-ről váltok m^2-re (0,0001)

900 cm^2 = 900 * 1 cm^2 = 900 * 0,0001 m^2 = 0,09 m^2

2011. jan. 21. 17:14
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem, 900 cm hány négyzetméter?
2011. jan. 21. 17:16
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hosszt nem lehet átváltani területre!
2011. jan. 21. 17:19
 4/10 A kérdező kommentje:
Márpedig ez a matekleckém, és ezt dm-el is megcsinálja.. Meg olyan is, hogy cm-t négyzet cm-re, stbstb, csak gondoltam egyet kérdezek, akkor megértem a módszert. :O :(
2011. jan. 21. 17:20
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Na erre kiváncsi leszek.
2011. jan. 21. 17:25
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez most olyan, mintha megkérdeznéd hány liter magas vagy.
2011. jan. 21. 18:08
 7/10 A kérdező kommentje:
Jóóó, nézzétek, nekem is új a dolog, azért kérdeztem :D Lehet szivatásból adta fel a nő, vagy nem tudom.. Apám is olyan fejet vágott, amikor megkérdeztem.. Ilyet beszól: hát kérdezd meg a gyakori kérdéseken ha nem hiszed el hogy nem lehet.. Ja mondom megvolt:D:D
2011. jan. 21. 18:56
 8/10 anonim ***** válasza:

A megoldás, hogy nincs megoldás. Írd oda.

Vagy nyomdahiba, lemaradt felső indexből a kettes.

2011. jan. 21. 20:02
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ! Beugratós volt...:D Azt hittem leszedem a fejét a tanárnak de mindegy:D
2011. jan. 24. 19:50
 10/10 filo1963 válasza:

Sziasztok!


Remélem nem lesz off, mert részben válasolok, de részben hasonló a kérdésem és ezért úgy gondolom, hogy nem kellene új kérdés formájában feltenni. Remélem és köszönöm a megértést.


Annyira szerintem nem beugratós,én azt szeretném megtudni, hogy egy téglalap alapú konyhába hány m2 járólapot vegyek. Adva van a szélesség x hosszúság cm-ben és ezt kell átváltani m2-re. Tehát van 250 cm x 150 cm= 37500 akkor ez 3.75 m2 lesz vagy 0.375 m2

2015. nov. 10. 09:49