S. O. S! 18:05-ig! Csak 1 rövid matek kérdés! (? )


Az aranyötvözetek tisztaságát karátban mérik. A karát azt mutatja meg, hogy az ötvözet hány

huszonnegyed része az arany. Például, ha egy aranyötvözet 17 karátos, akkor tömegének 17 24 része(tört) része arany, a többi pedig különféle ötvöző anyag.

Hány karátos az az ötvözet, amelynek 12,5 %-a a tiszta arany?Írd le a számolás menetét!

Előre is köszönöm a segítséget.


2011. jan. 20. 17:52
 1/4 DudoloPocok ***** válasza:

A 12,5 % annyit jelent, hogy 1/8 része arany


Az 1/8 = 3/24, azaz 3 karátos

2011. jan. 20. 18:10
 2/4 anonim válasza:

Ez a kompetencia mérés kérdése...én már akkor is tippeltem xD de egyébként meg

12,5 az hány huszonnegyed része a 100nak! Többet nemtudok segíteni =/

2011. jan. 20. 18:11
 3/4 anonim válasza:

mivel ez felvételi feladat,ezért így kell helyesen felírni: x/24 (törtvonallal) = 12,5/100 (törtvonallal) aztán keresztbe szorzol,és így fog kinézni :

100x=24×12,5

100×=300 /:100

x=3

vagyis a megoldás: 3 karátos


az 1. válaszolóé is jó,de így fogadják el.

2011. jan. 20. 18:19
 4/4 anonim ***** válasza:
ez egy felvételi feladat.. mért nem kerested meg a megoldókulcsot?
2011. jan. 20. 20:18