2011. jan. 18. 19:17
1/2 DudoloPocok válasza:
rajzold fel :
h=7,2 m
a= 1,5 fok
b=8 fok
l a kémény távolsága
x a kémény magassága ( 8 fok alatt x-h részét látjuk )
1,5 fok alatt a kéményből h magasságot látunk.
Ha felrajzoltad :
tg(a)=h/l innen l=h/tg(a)
tg(b)=(x-h)/l
beírva tg(b)=(x-h)/(h/tg(a))
kifejezve x-et
x=h*(1+tg(b)/tg(a))
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :D
2011. jan. 18. 20:27