Egy gyárkémény alját a 7,2 m magas tetőteraszról 1,5 fokos depressziószög alatt, a gyárkémény csúcsát 8 fokos emelkedési szög alatt látjuk. Milyen magas a kémény?

2011. jan. 18. 19:17
 1/2 DudoloPocok ***** válasza:

rajzold fel :


h=7,2 m

a= 1,5 fok

b=8 fok


l a kémény távolsága

x a kémény magassága ( 8 fok alatt x-h részét látjuk )

1,5 fok alatt a kéményből h magasságot látunk.


Ha felrajzoltad :


tg(a)=h/l innen l=h/tg(a)

tg(b)=(x-h)/l


beírva tg(b)=(x-h)/(h/tg(a))


kifejezve x-et


x=h*(1+tg(b)/tg(a))

2011. jan. 18. 19:54
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :D
2011. jan. 18. 20:27