Van két edényünl. Az egyik 8 literes és tele van 87.5%-os alkohollal; a másik 10 literes és üres. Az első edényből áttöltünk a másodikba valamennyi alkoholt, majd az első edényt teletöltjük vízzel?

E keverékkel feltöltjük az első edényt. Így az első edényben 70%-os alkoholt kapunk. Hány liter alkoholt töltöttünk át az első edényből a másodikba?
2011. jan. 17. 15:38
 1/1 DudoloPocok ***** válasza:

feltételezve. hogy m/m%-ról van szó


s(1) =0,83 g/cm3 87,5 %-os alk sűrűsége

s(2) =0,87 g/cm3 70 %-os alk sűrűsége


m(1)*87,5=8*0,87*70 ahol m(1) a kannában maradt alkoholos oldat tömege


innen m(1)=5,568 kg; térfogata : 5,568/0.83 =6,708 liter


amit átöntöttünk az 8-6,708 = 1,292 liter

2011. jan. 17. 16:06