E keverékkel feltöltjük az első edényt. Így az első edényben 70%-os alkoholt kapunk. Hány liter alkoholt töltöttünk át az első edényből a másodikba?2011. jan. 17. 15:38
1/1 DudoloPocok válasza:
feltételezve. hogy m/m%-ról van szó
s(1) =0,83 g/cm3 87,5 %-os alk sűrűsége
s(2) =0,87 g/cm3 70 %-os alk sűrűsége
m(1)*87,5=8*0,87*70 ahol m(1) a kannában maradt alkoholos oldat tömege
innen m(1)=5,568 kg; térfogata : 5,568/0.83 =6,708 liter
amit átöntöttünk az 8-6,708 = 1,292 liter