0=x^6+4x^2-322011. jan. 16. 14:07
1/4 anonim válasza:
1. észrevétel: x^6=(x^2)^3 s így egy új ismeretlen bevezetésével egy egyismeretlenes harmadfokú egyenlethez jutunk, amire létezik a jó öreg Cardano-képlet.
2. Könnyen meggondolható (egy tétel segítségével) hogy az egyenletnek nincsen racionális gyöke, így nem valószínű hogy érdemes sokat foglalkozni ezen egyenlettel.
2/4 anonim válasza:
Hogyne lenne valós gyöke:
X1~=-1,66
X2~=1,66
(van még 4 komplex gyök is)
3/4 anonim válasza:
Én azt mondtam hogy racionális gyöke nincs. Valós pedig belátható hogy van.