A nyomásváltoztatás közben vmennyi nitrogén gázt kiengedtünk. A nitrogén 2atomos gáz?
a, Határozza meg a gáz mennyiségét /µg/, amely távozott a rendszerből!
b, Mennyivel változott meg a gáz belső energiája?
Kérem részletezni!
2011. jan. 13. 13:13
1/2 DudoloPocok válasza:
1, Egyetemes gáz-törvény : pV=nRT
tudjuk V(1)=1/3V(2)
p(1)=3p(2)
T-állandó T-t kifejezve T=pV/nR
mindkét esetben T ua, igy
p(1)*V(1)/(n(1)*R) =p(2)*V(2)/(n(2)*R)
Beírva az azonosságokat :
p(1)*V(1)/(n(1)*R) =3*p(1)*1/3*V(1)/(n(2)*R)
egyszerűsítve p(1),V(1) R-el
n(1)=n(2), azaz nem csökkent a gáz mennyisége
2
E=3/2*n*R*T
n meghatározása egyetemes gáztörv az első állapotra felírva :
n=p*V/(R*T) innen E=3/2*p*V*R*T/R*T E=3/2 p*V
mivel a pV szorzat mindkét esetben állandó a belsőenergia változása nulla.
2/2 A kérdező kommentje:
köszi
2011. jan. 16. 20:53