2011. jan. 11. 19:09
1/9 anonim válasza:
Elosztod a 2,4-et 10-el, és megszorzod 6-tal.
2,4/10=0,24
0,24x6=1,44.
2/9 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm,remélem jó.:)
2011. jan. 11. 19:12
3/9 anonim válasza:
Leendő mérnökként szorozni még tudok :D
4/9 anonim válasza:
Nem lett volna egyszerűbb rögtön 0,6-tal szorozni?
5/9 anonim válasza:
De neked meg nekem is sokkal egyszerűbb, csak azzal, hogy azt mondom neki, szorozza meg 0,6-tal nem fogja megérteni...
Mert az kb azzal egyenlő ha azt mondanád neki, hogy üsd be a számológépbe.
Csak emg kell értenie, hogy ha hat tiszedet kérnek tőle az miért ennyi amennyi...
8/9 anonim válasza:
De az sem magyarázat neki amit te mondtál, hogy azt mondod neki szorozza meg 0,6-tal...
9/9 anonim válasza:
0,6=6/10 (törtként képzeld el,a számláló 6 nevező 10)
Vagyis erre vagy kíváncsi: 2,4*6/10
Megszorzod a számlálót 2,4-gyel, majd elosztod az egészet a nevezővel,vagyis 10-zel: (2,4*6)/10=1,44.