Matek egyenlet, segítenél?


2x+8=11


a másik szöveges feladat.

Gabi nagyon szeret kosárlabdázni,a legutóbbi mérkőzésén kétszer annyi pontot dobott,mint az előzőn.A két mérkőzésen összesen 33 pontot dobott.Hány pontot dobott a két mérkőzésen külön-külön?


megcsináltam mindkettőt csak leszeretném ellenőrizni magam


2011. jan. 9. 18:03
 1/4 anonim ***** válasza:

x=1,5


11 és 22 pontot dobott.

2011. jan. 9. 18:08
 2/4 A kérdező kommentje:

Jajjjj,nekem nem ennyi jött ki,de béna vagyok!!!!!

Részletesen leírnátok!!!

2011. jan. 9. 18:12
 3/4 anonim ***** válasza:

2x+8=11 /-8

2x=3 /:2

x=1,5

------------------------

1. meccs: x dobás

2. meccs: 2x dobás

x+2x=33

3x=33 /:3

x=11


tehát:

1. meccs: x dobás > 11 dobás

2. meccs: 2x dobás > 2*11=22 dobás

2011. jan. 9. 18:21
 4/4 anonim ***** válasza:

Az első vagyok.


Egyenletet úgy kell megoldani, hogy az egyenlőségjel előtt és után is, tehát mindkét oldalon ugyanazt a műveletet végzed el (hozzáadsz, kivonsz belőle, szorzol vagy osztol). Az a célunk, hogy az egyik oldalon csak a betűk, vagyis az ismeretlen, az x maradjon, a második oldalon pedig egy szám. Így kell rendezni az egyenletet.


2x+8=11 / -8

2x=3 / :2

x=1,5


A másik feladatnál is érdemes egyenletet felírni, bár ezek még egyszerű számok, de felírom, hogy átlásd ezt az egészet.

Írjuk fel az adatokat. Tudjuk, hogy az első mérkőzésen dobott valamennyi pontot, ez az ismeretlen, ezt akarjuk kiszámolni, ezért jelöljük x-szel. A második mérkőzésen kétszer annyit dobott, mint az elsőn, vagyis ezt jelölhetjük 2x-szel. És tudjuk, hogy a két mérkőzésen dobott pontok száma összesen 33. Mostmár felírhatjuk az egyenletet.


x+2x=33 / összevonjuk azt, amit lehet, vagyis az x-eket

3x=33 / :3

x=11


Szóval tudjuk, hogy az első mérkőzésen 11 pontot dobott. Akkor ki lehet számolni, hogy 2x az egyenlő 2x11-gyel, vagyis 22-vel. Ennyit dobott a második mérkőzésen. Ha a 11-et és a 22-t összeadjuk, akkor valóban 33-at kapunk, tehát a feladatot jól oldottuk meg.

2011. jan. 9. 18:26