7. osztályos matekházi, segítenél?


2-3x

----+x=0

2

így tudtam leírni! EGYENLET


2011. jan. 9. 16:16
 1/6 anonim válasza:
Hát, ha ez egy törtes egyenlet, akkor először szorozz be kettővel, és így eltűnik a tört, tehát az lesz, hogy 2-3x+x=0.(0 szorozva 2-vel 0 marad.) A minusz 3x meg x az minusz két x, tehát az egyenlet most úgy néz ki, hogy 2-2x=0. Vegyél el kettőt, tehát -2x=-2. Itt érdemes beszorozni egy minusszal, tehát 2x=2. Oszd el mindkét oldalt kettővel: x=1. Szerintem ez lesz, de soha nem voltam matekzseni :D:D:D Gondolom ez megnyugtató :D
2011. jan. 9. 16:25
 2/6 anonim ***** válasza:

Az ott tört akart lenni?

Ha igen akkor átszorzol 2-vel hogy a tört eltűnjön.

Ebből lesz:

2-3x+2x=0 (mert ugye minden tagot 2-vel szoroztál, 0 szor 2 az nulla)

Összevonos az egyenlet tagjait. Mid van? Egyszer van:

2, -3x, 2x, és odaát nulla.

A -3x hez hozzáadod a 2x-et az -x.

tehát maradt: 2-x=0.


Átrendezed az egyenletet, hogy x egyedül maradjon: mindkét oldalhoz hozzáadsz x-et.

Megoldás: x=2.


Ellenőrizzük, írjunk x helyére 2-t mindenhová:


2-3x

----- + x=0

2


2-3"szor"2

---------- + 2= ????

2


háromszor kettő az 6.

Kettőből elveszed a hatot az -4 lesz.


-4

--- + 2=???

2


Mínusz négyben a kettő az -2.


-2+2=??


Mínusz kettő plusz kettő az nulla.


Tehát az ellenőrzés eredménye: 0=0. Tehát helyes vlt az eredményünk, az x értéke valóban 2.

2011. jan. 9. 16:28
 3/6 anonim válasza:

Hehh, elcsesztem :D

2-3x+2x=0 az x-eket add össze

2-x=0 adj hozzá egy x-et

2=x eredmény :D :D :D

2011. jan. 9. 16:28
 4/6 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló megoldása NEM JÓ!


Elfelejtette a tört utáni x-et szorozni 2-vel.


De ha ellenőrzés képpen visszaírjuk az x helyére az egyet akkor az egyenlet ezt adja:


2-3

----+1=??

2


-1

--+1=??

2


-0,5+1= 0,5. Tehát nem jó, mert 0,5 nem egyenlő 0-val!

2011. jan. 9. 16:30
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!
2011. jan. 9. 16:53
 6/6 anonim ***** válasza:

Szívesen.

És tanulj, plusz gyakorolj sokat! Ez annyira nem volt nehéz feladat :)

2011. jan. 9. 17:03