2b-3 -b= 3b-2 -5
----- - ----
4 2 8 bocsi a törtjelekért csak olyat nem
tud a gépem ja és ne hordjatok már le !?
2010. febr. 25. 18:50
1/3 sulfur válasza:
Hát, azért jó lenne tudni pontosan hol vannak azok a fránya törtvonalak!
Mert ha ez a feladvány:(2b-3)/4 -b/2=(3b-2-5)/8 akkor b=1/3
Inkább próbáld meg törtvonal helyett a zárójelet alkalmazni!
2/3 anonim válasza:
Ha esetleg másképp volt zárójelezve a feladat:
(2b-3)/4 - b/2 = (3b-2)/8 - 5
Mindkét oldalt megszorozzuk 8-cal:
2(2b-3) - 4b = (3b-2) - 40
4b-6 - 4b = 3b-42
-6 = 3b-42
42-t hozzáadunk mindkét oldalhoz
42-6 = 3b
3b = 36
b = 12
3/3 anonim válasza: