8. osztályos matekházi légyszíves!?


2b-3 -b= 3b-2 -5

----- - ----

4 2 8 bocsi a törtjelekért csak olyat nem

tud a gépem ja és ne hordjatok már le !?


2010. febr. 25. 18:50
 1/3 sulfur válasza:

Hát, azért jó lenne tudni pontosan hol vannak azok a fránya törtvonalak!

Mert ha ez a feladvány:(2b-3)/4 -b/2=(3b-2-5)/8 akkor b=1/3

Inkább próbáld meg törtvonal helyett a zárójelet alkalmazni!

2010. febr. 25. 18:57
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha esetleg másképp volt zárójelezve a feladat:


(2b-3)/4 - b/2 = (3b-2)/8 - 5


Mindkét oldalt megszorozzuk 8-cal:


2(2b-3) - 4b = (3b-2) - 40


4b-6 - 4b = 3b-42


-6 = 3b-42


42-t hozzáadunk mindkét oldalhoz


42-6 = 3b


3b = 36


b = 12

2010. febr. 26. 08:48
 3/3 anonim ***** válasza:

Megkérdezem a Wolfram Alpha-t is, ő ezt mondja:


[link]

2010. febr. 26. 08:51