Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Menyi 45-nek a 2/3-a? Kettö...

Menyi 45-nek a 2/3-a? Kettö harmada

Figyelt kérdés
2011. jan. 8. 18:11
 1/6 anonim ***** válasza:

30

xD

2011. jan. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

De nem ér, így soha nem fogja megtanulni!


Figyelj!

Oszd el hárommal aztán szorozd meg kettővel!


És minden törtnél ezt csináld! Alsóval (hátsóval) osztasz, felsővel(elsővel) szorzol. Pl 4/5-nél: Osztva 5-tel, szorozva 4-gyel. Vagy 3/8-ad: osztva 8-cal, szorozva 3-mal!

A lényeg, hogy a sorrendet soha ne cseréld fel. Előbb osztasz, aztán a kapott eredményt szorzod az első (törtként felírva:felső) számmal.


Remélem már érted. :)

2011. jan. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nem 7,5????? XD 30 lehet hulyeséget montá vagy lehet én montam hulyeséget
2011. jan. 8. 18:20
 4/6 A kérdező kommentje:
ja igazad van 2. !!!meg 1.-nek is!És mégegy kérdés:2x-3x*(5x-2)-(x-5)*(x+4)
2011. jan. 8. 18:33
 5/6 anonim ***** válasza:

Kérdező 45 kétharmada tényleg 30, a második válaszoló leírta, hogy miért annyi. Nem tudom, hogy ezen mit nem lehet érteni. Ráadásul olyan magyar szó, hogy "montá" nem létezik. Mondtál esetleg....

Remélem a tanáraid megvágtak félévkor, mert a tudásod siralmas...

2011. jan. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
bocs vidékröl vagyok és ilyen a szójárásom!mink a jöttemet gyütem-nek mondjuk meg ilyesmik és csak h. tisztába legyél vele a szünet után a pit.tétlre is alig emlékszem pedig azt a szünet elöt vettük át!ha nem teccik valami engem hidegen hagy,ja és 4-es tanulo vagyok Szlov..-ba 2!
2011. jan. 8. 18:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!