Logisztika feladat! Megoldás?


létesítési költség szempontjából, melyik raktározási rendszer megvalósítása gazdaságosabb ha a tárolandó egységrakományok száma 1000 db az egységrakományok térfogata egy köbméter /db.az épület fajlagos létesítési költsége 20 000 ft/köbméter. A lehetőség: létesítésiegység költség 5000 ft/tárolóhely, térfogatkihasználási mutató 25%.

B verzó: létesítési egység költsége 15 000 ft/tárolóhely, térfogatkihasználási mutató 40%.


2009. jan. 29. 18:24
 1/1 anonim válasza:

A b verzió a jobb.

az a verzió: szükséges képletek Kv=(vh:Vö)*100

behelyesítve 25= (1000:Vö)*100

ebből kiderül Vö=4000

épület fajlagos költsége 4000*20000=80000000

tároló költsége 1000*5000=5000000

összesen a verzió költsége=85000000

B verzió

40=(1000:Vö)*100

ebből vö=2500

épület fajlagos költsége 2500*20000=50000000

tárolóhely költsége 1000*15000=15000000

B változat összköltsége 65000000

65000000<85000000

Tehát a B változatot kell választani.

2011. ápr. 17. 13:51