Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan tudnám rávenni magamat,...

Hogyan tudnám rávenni magamat, hogy legyen kedvem tanulni?

Figyelt kérdés
Néha megjön a kedvem egy napra, és akkor rendesen tanulok, és ezeket a napokat nagyon szeretem. De általában elkezdek tanulni, megcsinálom úgy ahogy az írásbelit, és bár úgy kezdenék tanulni, hogy 6 órára kéne, de valahogy mindig rábeszélem magam, hogy igazából nem is kell tanulni egyikből sem, majd megúszom valahogy. Kéne valamilyen módszer, amivel lenne kedvem tanulni, mert szeretnék gépészmérnök lenni a BMW-nél, és oda ez nem lesz elég, szorgalmasnak kell lennem.
2011. jan. 5. 18:08
 1/5 A kérdező kommentje:
Most is például ezt a rohadt kérdést írom, pedig tanulnom kéne!
2011. jan. 5. 18:12
 2/5 anonim ***** válasza:
Ugyan így vagyok ezzel, nagyon ritkán van kedvem tanulni. Pedig nekem is kéne szorgalom, én orvosira hajtok.:S
2011. jan. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Próbáld megkeresni az érdekességeket abban, amit tanulsz, hátha jobban megmarad így. Talán már az is segítség, ha csak a kutakodásra már sikerül rávenned magad, mert akkor az adott témában már tudsz beszélni, még ha nem is azt, ami a kérdés volt... Emellé szerintem ha a nagyon alapokat tudod, nem hiszem, hogy gond lenne... Gondolok mondjuk törire vagy bioszra. Tudd az évszámokat, és derengjen, hogy volt erről szó, de nem feltétlen kell azt visszamondani, ami a tankönyvben van, ha az interneten vagy könyvekben valami sokkal részletesebbet olvasol, ami érdekel, és szorosan kiegészíti az adott témát.

Számolós tárgyaknál (matek, kémia számolási feladatok, fizika) pedig sok gyakorlás... Egy idő után büszke leszel rá, hogy meg tudod oldani a feladatokat, és onnantól már élvezni fogod, hogy te a többiekkel elentétben meg tudod oldani. :D

Én legalábbis így gondolom.

Nekem gimiben a bioszt sose kellett tanulnom, a törivel azonban megszenvedtem rendesen. Mégis kitűnő voltam végig. Most egyetemen (biológus) a vizsgákra készülésre én is nehezen veszem rá magam sajnos, de tanulás közben mindig rájövök, hogy végülis nem olyan rossz az anyag, amit tanulok... Csak egy idő után megunom... :S

Szóval nem vagy egyedül... de ha elhiszed, hogy érdekes, amit tanulsz, vagy keresel benne érdekeséget, akkor nem lesz gond szerintem. :D

2011. jan. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Hát, figyi..ha nem találsz megoldást erre a problémádra, csak rosszabb lesz :S próbálj ésszel nekifutni. pl tudod, hogy te gépészmérnök akarsz lenni, akkor logikus, hogy hajtassz a fizikára és a matekra, kémiát se hanyagold szerintem. érettségi miatt én annyira nem aggódnék, azt ráérsz akkor megküldeni mikor ott vagy, pár szóbeli tétel megtanulásával egész szépen alakíthatsz. ha nem érzel magadban annyi erőt akkor feküdj rá azokra a tárgyakra amik neked kellenek, a töbit pedig szintentartás és kb 3asra hozd...szóval, matekmatekmatekmatek! komolyan, különben kikészülsz az egyetemen. mindent tudj, és mindent minél jobbra, ne elégedj meg a kicsivel. szóval ha ezt így átgondolod akkor szerintem könnyebb nekiülni. megkönnyíted ezzel a hozzáállással a jövődet.


ha ez vígasztal, nem vagy egyedül. nyolc óra múlva beülök a vizsgámra és még semmit nem tanultam...geodézia :D jól hangzik, mi? szóval most frankón nem tudom még rávenni magamat arra sem hogy a jegyzet fölé hajoljak mert gusztustalan egy tantárgynak tartom, legalábbis az elméletét...szóval ez van.


fejleszd az akaraterőd mert úgy jársz mint én..én sem tanultam soha rendszeresen, most meg csak rosszabb, így az egyetemen


soksikert :)

2011. jan. 6. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kösz mindenkinek rá is fogok hajtani matekra meg fizikára!!
2011. jan. 6. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!