Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matekból segítenél? (lent)

Matekból segítenél? (lent)

Figyelt kérdés
A király így szólt kegyelt foglyához:"esélyt adok szabadulása.itt van két korsó bennük kavicsok. Az egyikben 50 db fehér . a másikban 50 db fekete kavics van.Bármennyit átpakolhatsz egyikből a másikba, majd visszadod őket nekem .Ezután véletlenszerűen kiválasztasz eg korsót , majd abból egy kavicsot . Ha fehér megmenekültél , ha fekete , akkor nem." Hogy célszerű átrendezni a kavisokat?
2011. jan. 2. 07:46
 1/3 kanóc ***** válasza:
49 fehéret át kell rakni a feketékhez, így majdnem 75% a szabadulás valószínűsége.
2011. jan. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az előző válasz nekem elég jónak hangzik.

Biztosan le lehet vezetni valószínűségekkel is, amit már régen elfelejtettem. De a józan ész szerint ez lehet a legjobb megoldás.


Kérdező: Milyen választ vársz? Egzakt matematikát vagy józan eszeset?

2011. jan. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
józan eszeset
2011. jan. 8. 11:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!