9. -es matekba segítene valaki?


Egy kétjegyű számban a tízesek helyén álló számjegy 1 híján az egyesek helyén álló számjegy háromszorosa. Ha a számjegyeket felcseréljük, akkor 27-tel kisebb számot kapunk. Melyik ez a szám?


Megpróbáltam megoldani, de -1 jött ki az x-re. És szerintem minusszal semmiképpen sem jó. Valaki segítsen kérem!


2011. jan. 1. 18:56
 1/2 anonim ***** válasza:

egyes:x tízes:3x-1 a szám: 10(3x-1)+x

felcserélve:10x+3x-1

egyenlettel:10x+3x-1+27=10(3x-1)+x

13x+26=31x-10

36=18x

2=x

Tehát a szám 52.Felcserélve 25+27=52

2011. jan. 1. 19:12
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Boldog új évet! :)
2011. jan. 1. 19:34