Segiitene valaki matekba? Nagyon fontos.


Határozzuk meg a következő kifejezések értékét ha: a=-2 b=2/3


a.)2a-1+4b-a+3b+6-4a-10

b.)2b+5-2a+4a-3b-1+4b-3a-7-3b


Végezzük el a köv.hatványokat

(a+7)négyzeten

(8-b)négyzeten

(4x-3y) a négyzeten

(a+3b)köbön


Végezzük el a kiemeléseket!alakítsd szorzattá.


a) 2a-4ab+8a négyzeten

b) 18b+3b négyzeten-3b a köbön


Bontsuk fel a zárójeleket:

(a-1)(anégyzeten+a+1)

(b+5)bnégyzeten-5b)



A köv.szorzatokat alakitsuk át többtagú kifejezéseké majd helyetesíttsük be a megadott értéket! végezd el a szorzásokat.

a.) (3a+4b)2x ahol a=1 b=-5 x=2

b.)(4x-y+2z)3a ahol x=2 y=3 z=1 a=-2

c.) (3a+2x)(4b-y) ahol a=4 b=2 x=4 y=5


Végezd el a következő müveleteket!

2*(anégyzeten-a+1)+3*(anégyzeten+a-3)-4*(anégyzeten+3a+4)


(3a-1)*(2a+3)-(4a-2)*(3a+5)



KÖSZÖNÖM HA VÁLASZOLTOK!!


2010. nov. 11. 15:05
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Ebbe mi a nehéz? Ne legyél már lusta :)
2010. nov. 11. 15:09
 2/8 A kérdező kommentje:
nem tudom megcinsálni:S
2010. nov. 11. 15:12
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Melyiket?
2010. nov. 11. 15:14
 4/8 anonim ***** válasza:

Megmutatok egy párat:

2a-1+4b-a+3b+6-4a-10

(2*-2)-1+(4*2/3)-(-2)+(3*2/3)+6-(4*-2)-10

-4-1+14/3+2-11/3+6+8-10

-3/3+1

-1+1

1

Tehát az első feladat eredménye 1

2010. nov. 11. 15:18
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Akarom mondani 0 :D bazz XD

tehát

2a-1+4b-a+3b+6-4a-10

(2*-2)-1+(4*2/3)-(-2)+(3*2/3)+6-(4*-2)-10

-4-1+14/3+2-11/3+6+8-10

-3/3+1

-1+1

0

vagyis 0

2010. nov. 11. 15:19
 6/8 anonim ***** válasza:

háháhá a nagy Saten nem tudja, mennyi -1+1 :D:D


amúgy ezek tényleg könnyűek, helyettesítsd be a-t meg b-t, és először számold ki a zárójeleket, aztán go számológép, ha lusta vagy összeszorozgatni :D

és ugye 1+(-2)=1-2, 1-(-2)=1+2, csak ennyit kell hozzá tudni :D

2010. nov. 11. 19:04
 7/8 anonim ***** válasza:
Jovammá :D rég volt az az érettségi XD
2010. nov. 11. 19:47
 8/8 anonim ***** válasza:
Az 1. feladattípusban először érdemes összevonni, aztán helyettesíteni.
2010. nov. 12. 20:40