16 os alapú logaritmus szor egyketted nek mi a megoldása?

2010. dec. 31. 19:40
 1/5 anonim ***** válasza:

16 os alapú logaritmus SZOR?? egyketted nek mi a megoldása?


a kérdésnek nincs értelme, szóval ebből gondolom, hogy te nem érted a logaritmus definícióját.

2010. dec. 31. 19:52
 2/5 A kérdező kommentje:

log16 1/2=

így néz ki a feladat amit meg kellene oldanom

2010. dec. 31. 19:55
 3/5 anonim ***** válasza:

gondoltam.


az 16 alapú logaritmus 1/2, szó sincs szorzásról.


Ez azt jelenti, hogy melyik az az x szám, hogy 16^x=1/2.

2010. dec. 31. 20:08
 4/5 A kérdező kommentje:
értem.és ezt hogyan kell megoldani?:)
2010. dec. 31. 20:11
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

log16 1/2 = x

16^x = 1/2

2^4x = 2^-1 /szig. mon. növ.

4x=-1

x=-1/4

2010. dec. 31. 21:49