Segítenél? (matek) (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )


Tudom, hogy ez egy nagyon könnyű feladat, de jó lenne tudni, hogy jól csináltam-e meg. tehát a feladat:


Melyik több? Mennyivel?


a., 3/5 m-nek a harmada, vagy 4/5 m-nek a negyede?


b., 4/5 órának a fele, vagy 8/3 órának a negyede?



stb... (én úgy csináltam, hogy a törteket megszoroztam a harmadukkal, a negyedükkel és az 1/2 el... jól csináltam, ti, hogy csinálnátok?) ---> ezt csak azért, mert szerintem (nincs benne a feladatba) része műveletet kéne használni, vagyis a szorzást, előre is köszönöm :)


2010. dec. 22. 11:28
 1/2 anonim ***** válasza:
67%

Igen jol gondolkoztal.A megoldas

a. 3/5*1/3=1/5

4/5*1/4= 1/5 Ebbol kobetkezik

3/5*1/3 = 4/5*1/4


b 4/5*1/2 = 2/5

8/3*1/4 = 2/3

2/3>2/5 Igy a 8/3 oranak a negyede tobb mint 4/5 oranak a fele.

2/3-2/5 = (10-6)/15 = 4/15 azaz lenyegeben 16 percel tobb.

Adj zold pacsit ha elegedett vagy a valaszal.

2010. dec. 22. 11:47
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem is kellett volna írnod, kapsz zöld pacsit :)
2010. dec. 22. 12:07