2010. dec. 12. 16:15
1/1 anonim válasza:
Legyen b=2/3*4/5*6/7*...*2010/2011
Ekkor a*b=1/2*2/3*3/4*4/5*...2009/2010*2010/2011=1/2011, mert majdnem minden tényezővel lehet egyszerűsíteni.
Továbbá a<b, mert a megfelelő tényezők sorra kisebbek.
Így 0<a*a<a*b=1/2010~0.000497
Tehát a*a első 3 tizedesjegye: 000