Másodfokú egyenlőtlenség. Segítene valaki?
2010. dec. 10. 21:30
1/2 anonim válasza:
Nem csinálom meg neked, csak elmondom, hogy kell. Bontsd szorzattá az általános másodfokúakat, aztán a teljes kifejezésben megnézed intervallumonként, hogy a szétbontott tényezők közül hány lesz negatív az adott intervallumon. Az első feladatban pozitívnak kell lennie a kifejezésnek, tehát a negatív tényezőknek páros számúnak kell lennie, a második feladatban pedig negatívnak, tehát páratlan számú negatív tényezőnek kell lenni, így ezek az intervallumok lesznek megfelelőek.
2/2 anonim válasza:
az első feladatban nem x-6 van véletlenül a nevezőben? mert úgy lenne igazán baba, mivel akkor egyszerűsíthetnél. ha tényleg plusz van, akkor úgy kell ahogy ez előző is írta.
ugye a számláló zérushelyei -3 és a 6. az másodfokú tag együtthatója pozitív, ezért felfelé nyitott a parabola. lerajzolod... erről leolvasható, hogy a számlálóba lévő akkor lesz pozitív, ha 6nál nagyobb vagy -3nál kisebb az x.
ebből adódóan ezeken az intervallumokon lesz pozitív az egész tört:
[6;végtelen] (ekkor számláló és nevező is pozitív)
[-3;-6[ (ekkor a számláló és a nevező is negatív, tehát az egész tört értéke pozitív lesz) csak figyelj, hogy -6 már nem lehet, ott nyitott az intervallum, mert x=-6-nál a nevező 0 lenne, ami nyilván nem lehet!!
másikat ugyanígy...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!