A megoldás menete részletesnek kell, hogy legyen és Sürgősen kellene. :( Nagyon szépen köszönöm aki megtudja nekem írni a megoldást!2010. dec. 9. 16:21
1/10 anonim válasza:
Sürgősen? Most írod a zéhát, vagy mi?
2/10 anonim válasza:
jól jártak, hiszen ha veszünk egy 100Ft-os alapárat annak a 125 %-a 125FT viszont ha 125nek a 25%át vesszük az 31,25 FT tehát az új ár 93,79Ft de mivel kivonták már az 1 és 2 forintosokat ezért 95Ft hogyaha a kedves vevő csupán 1 DB-ot kíván venni akkor 5 forintal jobban jár mint a régi árnál
3/10 anonim válasza:
de az utolsó része csak akkor van érvényben ha Forint alapú az árváltozás
4/10 A kérdező kommentje:
neem nem most írom az zh-t, csak házidolgozat.. van több feladat is csak ide nemirhatom kommentbe.. amugy meg csak 1 oránként tudok kérdést irni :s
2010. dec. 9. 16:45
6/10 A kérdező kommentje:
8.
értettem a feladatot amit leírtam csak megzavart az hogy nemvolt megadva valamien összeg pl.: 25%-os árcsökkentés után x összeg jött ki.. demostmár igy tökre értem.. köszi :))
2010. dec. 9. 17:00
7/10 anonim válasza:
algebrában kell? mert akkor x+1/4x=1x-1.25X*0.25x ez a helyes képlet asszem
8/10 anonim válasza:
illetve nem x+1/4x=1x-1.25X*0.25x hanem x+1/4x=1x-1.25X*0.25
9/10 A kérdező kommentje:
nemm nemkell de odairom ha mégis kellene..:)
2010. dec. 9. 17:15
10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :))))) a lehetö legtöbb segítséget nyujtottad!
mindjárt irhatom a következő kérdést.. szerintem abba leirom a többi 5 feladatot.. van amelyiket megtudtam oldani de az ellenörzés sosem árt.. :)) a köv. kérdés ugy fog kezdődni h Egy 88m hosszú és 48m széles téglalap alakú terület...... ha gondolod nézd meg.. nemtudom h megtudod e találni :)))
2010. dec. 9. 17:19