Egy árucikk árát 25%-al felemelték, de így nem volt elég kelendő, ezért az új árat 25%-al csökkentették. Jól vagy rosszul jártak-e így a vásárlók?

A megoldás menete részletesnek kell, hogy legyen és Sürgősen kellene. :( Nagyon szépen köszönöm aki megtudja nekem írni a megoldást!
2010. dec. 9. 16:21
 1/10 anonim ***** válasza:
24%
Sürgősen? Most írod a zéhát, vagy mi?
2010. dec. 9. 16:32
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
jól jártak, hiszen ha veszünk egy 100Ft-os alapárat annak a 125 %-a 125FT viszont ha 125nek a 25%át vesszük az 31,25 FT tehát az új ár 93,79Ft de mivel kivonták már az 1 és 2 forintosokat ezért 95Ft hogyaha a kedves vevő csupán 1 DB-ot kíván venni akkor 5 forintal jobban jár mint a régi árnál
2010. dec. 9. 16:35
 3/10 anonim ***** válasza:
de az utolsó része csak akkor van érvényben ha Forint alapú az árváltozás
2010. dec. 9. 16:38
 4/10 A kérdező kommentje:
neem nem most írom az zh-t, csak házidolgozat.. van több feladat is csak ide nemirhatom kommentbe.. amugy meg csak 1 oránként tudok kérdést irni :s
2010. dec. 9. 16:45
 5/10 anonim ***** válasza:
és hányadikos vagy?
2010. dec. 9. 16:55
 6/10 A kérdező kommentje:

8.

értettem a feladatot amit leírtam csak megzavart az hogy nemvolt megadva valamien összeg pl.: 25%-os árcsökkentés után x összeg jött ki.. demostmár igy tökre értem.. köszi :))

2010. dec. 9. 17:00
 7/10 anonim ***** válasza:
algebrában kell? mert akkor x+1/4x=1x-1.25X*0.25x ez a helyes képlet asszem
2010. dec. 9. 17:11
 8/10 anonim ***** válasza:
illetve nem x+1/4x=1x-1.25X*0.25x hanem x+1/4x=1x-1.25X*0.25
2010. dec. 9. 17:13
 9/10 A kérdező kommentje:
nemm nemkell de odairom ha mégis kellene..:)
2010. dec. 9. 17:15
 10/10 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen :))))) a lehetö legtöbb segítséget nyujtottad!

mindjárt irhatom a következő kérdést.. szerintem abba leirom a többi 5 feladatot.. van amelyiket megtudtam oldani de az ellenörzés sosem árt.. :)) a köv. kérdés ugy fog kezdődni h Egy 88m hosszú és 48m széles téglalap alakú terület...... ha gondolod nézd meg.. nemtudom h megtudod e találni :)))

2010. dec. 9. 17:19