szóval, a tz ben ezek lesznek:

1.Nevezetes szorzatok

pl: (a^2+2)^2= a^2+2.2a+2

2.Szorzattá alakítás

pl: (1590^2)+(410).(1590) = ??

(4x^2)-(y^2)= ??

(m^4)-(n^4)= ??

(4ax)-(4bx)+(3ay)-(3by)= ??

(a^3)-(6a^2)-(4a)+(24)= ??

(u^8)-(4u^4)(v^3)+(4v^2)= ??


3.Törtek egyszerűsítése

(5ax^2)/(10a) = ??

(6a^3.b^5)/(2a^2.b) = ??

(8ax)/(12ay)= ??

(3a^2-3v^2)/(2a^2-4ab+2b^2)= ??

(ac-bc+ad-bd)/(ac+bc+ad+bd)= ??

4.A változók mely értékeinél nem értelmezhetőek a következő törtek??

(5)/(x-1)= ??

(3)/(2x)= ??

(b)/(b^2+3)= ??

(a^2+a^4)/(a˘3-a)= ??

5.Végezd el a következő műveleteket a változók lehetséges értékeinél.

(a)/(10).((5)/(a)= ??

(2a)/(3b).(6a^2)/(7b^2).(b^3)/(a^3)= ??

(7)/(4x^3-36x).(x^2-9)/(14)= ??

6.Végezd el a következő összeadásokat és kivonásokat a változók megengedett átalakításainál.

(a)/(4)-(a)(6)= ??

(x-1)/(2)+(x+2)/(2)= ??

(5)/(x-3)-(x-2)/(y^2-9)+(x-1)/(2x+6)= ???



Szóval ilyenek lesznek a tzben.. és 1hetet hiányoztam és csak az 1. feladatot értem.. nagyon fontos lenne hogy tudjam ,mert holnap tz, és lehet hogy a tanár nem ér rá aki ma megértette volna velem..

nagyon szépen kérem segitsen valaki..

egyébként kaptunk egy nyomtatott lapot, rajta 75 feladat, és abbol lesz egy részéböl a tz, mind a 6feladaton belűl egypár feladat, szerintem kb 20-25..

SZÓVAL SEGÍTSETEK LÉGYSZI, AZ IS ELÉG HA AZ EREDMÉNYT LEÍRJÁTOK, DE ANNAK MÉGJOBBAN ÖRÜLNÉK HA EL IS MAGYARÁZNÁTOK,mert amúgy nem vagyok hozzá hülye.. csak hiányoztam..:/


2010. dec. 7. 16:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Azért ez egy kicsit erős, hogy most így interneten magyarázzunk el neked egy témakört... Ha most hiányoztál egy hetet, akkor kérjél haladékot a dolgozatra, és magyaráztasd el a tanárral, ez a normális módja. De létezik az az összeg, amiért megtanítom neked, csak nem így.
2010. dec. 7. 16:26
 2/9 A kérdező kommentje:

nagyon kedves vagy..

amúgy ha nem akarsz segíteni minek válaszoltál?:/ mert nem ezt kérdeztem

2010. dec. 7. 16:29
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez nekem is hosszú, de keress rá wolfram alphara guglin. Az egy olyan oldal, ahova ha ezeket beírod, leírja neked az egyszerűsített egyenletet, vagy az eredményt, stb stb.
2010. dec. 7. 16:47
 4/9 A kérdező kommentje:
okés rákeresek,de az is elég lenne, ha ez igy hosszú, hogy 1-1 feladatot elmagyarázna valaki, az is rohadt sokat segítene..
2010. dec. 7. 16:52
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja igen, és wolfram is hasonlóan működik, mint ahogy te most ide írtál. Próbáld ki.
2010. dec. 7. 16:53
 6/9 anonim ***** válasza:
nos egy valamit nem tudok. A .-ot te szorzásnak használod? Ez wolfram alphában *-al jelölendő. A gyököt nem tudom (ha ˘ez az akar lenni), de pl. 3-adik gyök alatt-ra azt írod, hogy pl. 8 a harmadik gyök alatt= 8^(1/3), vagy négyzetgyök: 8^(1/2).
2010. dec. 7. 16:55
 7/9 anonim ***** válasza:

Segítek annyiban, hogy egyszerűbb legyen, mivel látom sok feladatban előjön.


Számológéppel ellenőrizheted!


120*120 az mennyi?

120=100+20

(100+20)*(100+20)= 100*100+100*20+20*100+20*20=10000+2000+2000+400=14400


Le is ellenőrizheted számológéppel, elméletileg jól számoltam.

Most a=100 b=20

(a+b)*(a+b)

a*a+a*b+b*a+b*b

Magyarul minden tagot minden taggal szorzol.

Most legyen (a-b)(a-b)

Előjelre figyelj: a*a+(a*-b)+(-b*a)+(-b*-b)

Ugye mínuszszor mínusz az plusz, mínuszszor plusz az mínusz.


Vedd észre, hogy a*a=a^2

Magyarul (a+b)*(a+b)=(a+b)^2


Ugyanígy több tag esetén

(a+b+c)*(a+b+c)

a*a+a*b+a*c+b*a+b*b+b*c+c*a+c*b+c*c


(a+b)*(a+c)

a*a+a*c+b*a+b*c


Ugyanígy összetettebbeknél is:


(ac+ab)*(ac+ab)


ac*ac+ac*ab+ab*ac+ab*ab

2010. dec. 7. 17:02
 8/9 anonim ***** válasza:

(5)/(x-1)= ??


Először is a nevezőben nem állhat nulla, vagyis a törtvonal alatt.


Tegyük fel, hogy x-1=0

hozzuk ki x-re az egyenletet: x=1, magyarul x nem lehet egy, mert ha 1-ből levonunk 1-et, az nulla, és nullával nem osztunk.


Ha a nevezőben 3x=0 van, akkor leosztod 3-al, 0/3=0, mert nullát lehet osztani bármivel, az akkor is nulla marad, csak nullával nem osztunk.

Magyarul ebben az esetben x nem egyenlő 0-val.


Néhányban segítettem remélem.

2010. dec. 7. 17:07
 9/9 anonim válasza:
de a TE TÉMAZÁRÓ dolgozatodat ne velünk csináltasd már me!-.-" nem minket mérnek fel ebből,hanem téged!-.-
2013. máj. 13. 16:32