S. O. S. Matek házi? Holnap felelek


Az alábbi közúti jelzőtáblák külső körének az átmérője 70 cm. A jelzőtáblákból-felújítás céljából- ötvenet-ötvenet átfestenek. A festékes dobozon található felhasználási javaslat szerint 1 doboz festék 8-10 négyzetméter-re elegendő. Hány doboz festéket vegyenek az egyes színekből, ha a jelzőtáblákat 3-szor kell átfesteni?


na már most meg van adva a mindkét iránybol behajtani tilos tábla( a piros kör szélessége 10 cm, a fehéré nincs megadva. a fehér rész a t1 a piros a T2) a tanár még annyit segített :

T1:fehér x50 /10 szorozva 3-mal :D

T2: T2-T1 x50 /10 szorozva 3-mal

ez az a, feladat :D

Hogy kell??? segítsetek :(


2011. ápr. 13. 19:12
 1/3 anonim válasza:

Az egész tábla sugara35cm; területe=35*35*pi=3846,5cm2

A fehér rész sugara 35-10=25cm; T=25*25*3,14=1962,5cm2=0,19625m2*3(-szor kenik át)=0,58875*50(tábla)=29,4375m2 fehér festék kell.Ha 10m2-re elég a festék, akkor 3 dobozzal kell.

Piros rész: 3846,5*1962,5= 1884cm2=0,1884m2*3*50=28,26m2. Pirosból is 3 doboz kell.

2011. ápr. 13. 21:47
 2/3 anonim válasza:
Az előző számolásnál a piros területét kivonással kaptam, csak véletlenül elírtam.
2011. ápr. 13. 21:48
 3/3 A kérdező kommentje:
köszii :)
2011. ápr. 14. 16:38