Fizika házi nem tudom mi a megoldása?

Egy kerékpáros útjának felét egyenletesmozgással 12km/h sebességel teszi meg az út másik felét 10km/h szintén egyenletesen teszi meg.Számítsd ki a biciklis átlag sebességéta teljes útnál.
2010. dec. 6. 21:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Átlagsebesség = Össz út/Össz idő
2010. dec. 7. 01:27
 2/4 anonim válasza:

12+10=22 22:2=11

átlagsebessége 11 km/h a teljes úton

2010. dec. 7. 10:23
 3/4 anonim ***** válasza:

Neeeem!!!

Az első válaszoló írta helyesen.

Ha a teljes út 's', az első felét t1 = (s/2)/v1, a másik felét t2 = (s/2)/v2 idő alatt teszi meg.

Az össz idő t = t1 + t2

Az össz út = s

így az átlagsebesség

va = s/t

ami NEM egyenlő (v1 + v2)/2-vel!

2010. dec. 7. 13:44
 4/4 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben az átlagsebesség a két sebesség harmonikus középértéke: va = H(v1,v2).
2010. dec. 7. 13:52