Egy kerékpáros útjának felét egyenletesmozgással 12km/h sebességel teszi meg az út másik felét 10km/h szintén egyenletesen teszi meg.Számítsd ki a biciklis átlag sebességéta teljes útnál.2010. dec. 6. 21:43
2/4 anonim válasza:
12+10=22 22:2=11
átlagsebessége 11 km/h a teljes úton
3/4 anonim válasza:
Neeeem!!!
Az első válaszoló írta helyesen.
Ha a teljes út 's', az első felét t1 = (s/2)/v1, a másik felét t2 = (s/2)/v2 idő alatt teszi meg.
Az össz idő t = t1 + t2
Az össz út = s
így az átlagsebesség
va = s/t
ami NEM egyenlő (v1 + v2)/2-vel!
4/4 anonim válasza:
Ilyen esetben az átlagsebesség a két sebesség harmonikus középértéke: va = H(v1,v2).