Matek feladat! Megoldás?

Figyelt kérdés
Egy egyfordulós röplabdakupán - ahol tehát bármely két csapat pontosan egyszer játszik egymással - 30 lejátszott mérkőzés után még minden csapatnak három mérkőzése volt hátra. Hány csapat szerepelt a kupán?
2010. nov. 30. 21:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát én ezt nem tudom:) Szerintem csak úgy lehet, ha 33 mérkőzés után vannak és úgy van nekik 3 hátra.

11 csapat van, hátra van 33 mérkőzés a 66 mérkőzésből.

De lehet, hogy hülye vagyok.

2010. nov. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

"De lehet, hogy hülye vagyok."

Azért, mert nem tudod megcsinálni a feladatot, alapból még nem feltétlenül. Azért, mert ennek ellenére beirsz mindenféle sültelenséget, aminek a kérdéshez semmi köze, már igen.


A kérdésre: nevezd el a résztvevő csapatok számát X-nek, a feladat szövegéből irj fel egy egyenletet, és old meg.

2010. dec. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

De milyen érdekes kedves "tudós" 2. válaszoló te sem írtad le a válasz a kérdésre... Egyenletet írj fel.. blabla... ennyit mindenki tud


1. válaszoló

2010. dec. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1. válaszoló:

neked ennyi se ment, helyette hülyeségeket irkáltál, amiknek semmi köze a feladathoz, szóval úgy néz ki mégse tud mindenki ennyit. És így meg nem tudom, mire fel dumálsz.


A cél viszont az lenne, hogy legalább a kérdező meg tudjon ilyen feladatokat csinálni önállóan is, szóval az nem segítség, hogy leírom neki a kész megoldást. Ezért olyan segítséget adok, hogy hogyan kell megcsinálni, elindulni, de az fontos, hogy ő oldja meg a feladatot.

A szöveges feladatok egyenletekké való leírása tipikusan olyan dolog, amit az embernek magának kell begyakorolnia, és megszerezni azt a fajta "látásmódot", formalizációs készséget, amire a későbbi matek dolgok épülni fognak.

2010. dec. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Második: Azt tudom, hogy egyenletet kell felírni, viszont nem tudom felírni. Ez a baj.
2010. dec. 2. 19:00
 6/7 anonim ***** válasza:
ajjj 2. válaszoló is csak okoskodik gőze nincs a megoldásról különben leírta volna. LOL
2010. dec. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

kérdező:

akkor rávezető kérdések jönnek, próbáld ezeket sorban megválaszolni:

- ha X-szel jelölted a csapatok számát, akkor egy csapat összesen hány másikkal játszana, ha lement volna az összes mérkőzés, tehát mindenki mindenkivel játszott volna pontosan egyszer?

- ez alapján ha minden csapatnak 3 meccs elmaradt, akkor hány meccset játszott egy csapat?

- ha most már az előző kérdésből tudjuk hogy minden csapat .... db meccset játszott, akkor hány meccset játszottak összesen?


Ha ez megvan, akkor a 3. kérdés egy kifejezést ad X-re, ami a feladat szövege szerint egyenlő 30cal. Ez egy másodfokú egyenlet lesz, amit megoldasz, és kész vagy.


Remélem így már menni fog.

2010. dec. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!