Logaritmikus egyenletek. Valaki?

lg(2x+1)/lg(x-1)=2
2010. nov. 29. 20:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy jól írtad le a feladatot? Kétféleképp próbáltam kiszámolni és egyik se jó..:S
2010. nov. 29. 20:58
 2/6 anonim ***** válasza:

előre mondom hogy elég érdekes eredményt kaptam, így nem vállalok garanciát a levezetésért :D majd jön valami jbob matekos és kijavít ha esetleg tévednék :D


lgx=2; x=100


2x+1/x-1=100

2x+1=100x-100

98x=101

x=101/98

2010. nov. 29. 21:42
 3/6 anonim ***** válasza:

előző vagyok

behelyettesítettem, rossz az eredményem. nem tudom mi a gáz mert anno tök jó voltam a logaritmikus egyenletekből :D

de ez nem lett jó, ne vedd figyelembe.

2010. nov. 29. 21:54
 4/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok, nekem nis ez jött ki:D Kétféleképp próbáltam megoldani, de az se jó teljesen

másik:

log(x-1) (2x+1)=log(x-1) (x-1)^2 függv. kölcs. egyé.

2x+1=x^2-2x+1

0=x^2-4x

0=x(x-4)

0=x vagy

4=x

Itt a 0 fals eredmény, a 4 jó..

2010. nov. 29. 22:04
 5/6 Silber ***** válasza:

lg(2x+1)/lg(x-1)=2

lg(2x+1)=2*lg(x-1)

lg(2x+1)=lg(x-1)^2

2x+1=(x-1)^2

2x+1=x^2-2x+1

x^2=4x

x=4

2010. nov. 29. 22:05
 6/6 A kérdező kommentje:
igen így van az egyenlet, jól írtam le és köszönöm a segítségeket:)
2010. nov. 30. 19:19