Előre is köszönöm.2010. nov. 29. 17:08
1/6 A kérdező kommentje:
A 4(x-y+z) már egy másik egyenlet.
2010. nov. 29. 17:09
2/6 anonim válasza:
Akkor ez most hány egyenlet, vagy egyenletek egyáltalán ezek? Vagy csak egyszerűsíteni kell őket?
3/6 anonim válasza:
Előző vagyok. Így gondoltad?
4a-2(a-3)-3[a-3(4-2a)+8]=4a-2a+3a-[a-12+6a+8]=5a-a+12-6a+8=-2a+2 vagy 2-2a
4(x-y+z)-2(x+y-z)-3(-x-y-z)=4x-4y+4z-2x-2y+2z+3x+3y+3z=5x-3y+9z
4/6 A kérdező kommentje:
4a-2(a-3)-3[a-3(4-2a)+8]=Ez az egyik egyenlet
4(x-y+z)-2(x+y-z)-3(-x-y-z)=Ez pedig a másik
2010. nov. 29. 17:39
5/6 anonim válasza:
4a-2(a-3)-3[a-3(4-2a)+8]=4a-2a+6-3(a-12+6a+8)=4a-2a+6-3a+36-18a-24= -19a+18
4(x-y+z)-2(x+y-z)-3(-x-y-z)=4x-4y+4z-2x-2y+2z+3x+3y+3z=5x-3y+9z
6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2010. nov. 29. 20:27