2x
- + 3x
5 - = x
10 -+5 ( bocsi az elcsúszásért)
2
5x+3
---- - (3-x)=4
7
előre is köszönöm! (gúnyos megjegyzéseket légszii ne)
2010. nov. 24. 19:56
1/9 anonim válasza:
Szívesen segítenék, de bocsi tudom velem van a probléma, de nem látom át, hogy mi a feladat.
Nem írnád le lineárisan, / * - + jeleket használva?
3/9 A kérdező kommentje:
a bekaríkázott lenne a feladat:))
2010. nov. 24. 20:20
5/9 anonim válasza:
Első feladatnál:
(2x/5)+(3x/10)=(x/2)+5
Közös nevezőre hozol vagy egyből szorzol 10-el.:
4x+3x=5x+50 /-5x
2x=50
x=25
Ell.:
(2*25/5)+(3*25/10)=(25/2)+5
10+7.5=12.5+5
17.5=17.5
6/9 anonim válasza:
Második:
szorozz 7-el, és bontsd föl a zárójelet:
5x+3-21+7x=28
12x=46
x=23/6
nem kell megijedni, hogy nem egész szám, ha ellenőrzöd jó lesz.
7/9 anonim válasza:
hányadikas vagy?ezek nagyon alap feladatok csak közös nevezőt kell hozni,meg beszorozni...
8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2010. nov. 24. 20:57
9/9 A kérdező kommentje:
8.os:)) nem fog most az agyam :DD amugy általába tudom..:D
2010. nov. 24. 21:03