2010. nov. 23. 00:15
2/5 anonim válasza:
ha jól számoltam, 2 tizedesjegyre kerekítve:
y=0,16
z=0,05
3/5 anonim válasza:
Remélem 15 év alatti vagy...
Z*3.84+Y*7.87=6.1
Z+Y=1
y = 1-z
3.84*z + (1-z) * 7.87 = 6.1
3.84*z + 7.87 - 7.87*z = 6.1
-4.03*z = -1,77
z = 177/403
y = 226/403
Ell.:
384 / 100 * 177 / 403 + 226 / 403 * 787 / 100 = 6.1
384 * 177 / 403 + 226 * 787 / 403 = 610
384 * 177 + 226 * 787 = 610 * 403
67968 + 177862 = 245830
245830 = 245830
4/5 anonim válasza:
2. vagyok az alattam lévőnek igaza van, én egybenéztem az egészet, mintha Z*3.84+Y*7.87=1 és 6.1Z+Y=1 lenne. Bocs
5/5 anonim válasza:
Bocs meg lehet oldani simán csak a kérdező akkora debil hogy nemám két sorba írná az egyenletrendszer 2 egyenletét.Simán egy sorba hogy ne legyen világos