Old meg az egyenleteket!
a)x+y=0
b)x-y=0
c)x-3y+6=0
d)2x+4y+8=0
e)3x-y-4=0
f)4x+3y-1=0
2011. márc. 20. 16:58
1/2 kanóc válasza:
Ezeknek az egyenleteknek több (konkrétan végtelen sok) megoldásuk van, ezért a megoldást kicsit más formában kapjuk. A módszer azonban ugyanaz: az egyenletek rendezésével kifejezzük a minket érdeklő változót.
Pl. a c egyenlet megoldása:
x-3y+6 = 0 /-6
x-3y = -6 /+3y
x = 3y-6
Ez az utolsó összefüggés maga a megoldás, és úgy kell értelmezni, hogy y bármi lehet, de ha már y-t lerögzítettük, akkor x = 3y-6
Pl. ha y=4, akkor x = 3*4-6 = 6
ha y=-0,5, akkor x = 3*(-0,5)-6 = -7,5 stb.
Kicsit tudományosabban: az egyenlet megoldásai a (3y-6, y) alakú számpárok, ahol y tetszőleges szám lehet.
2/2 anonim válasza:
Nem lehetséges, hogy esetleg az volt a feladat, hogy ábrázold a megoldásokat a koordináta-rendszerben? Mert akkor minden helyen egy-egy egyenest kell ábrázolnod.