Matekosok! Ezt, hogy kell megoldani? Sürgős! Légyszi ne csak az eredményt írjátok le.


Old meg az egyenleteket!

a)x+y=0

b)x-y=0

c)x-3y+6=0

d)2x+4y+8=0

e)3x-y-4=0

f)4x+3y-1=0


2011. márc. 20. 16:58
 1/2 kanóc ***** válasza:

Ezeknek az egyenleteknek több (konkrétan végtelen sok) megoldásuk van, ezért a megoldást kicsit más formában kapjuk. A módszer azonban ugyanaz: az egyenletek rendezésével kifejezzük a minket érdeklő változót.

Pl. a c egyenlet megoldása:

x-3y+6 = 0 /-6

x-3y = -6 /+3y

x = 3y-6

Ez az utolsó összefüggés maga a megoldás, és úgy kell értelmezni, hogy y bármi lehet, de ha már y-t lerögzítettük, akkor x = 3y-6

Pl. ha y=4, akkor x = 3*4-6 = 6

ha y=-0,5, akkor x = 3*(-0,5)-6 = -7,5 stb.

Kicsit tudományosabban: az egyenlet megoldásai a (3y-6, y) alakú számpárok, ahol y tetszőleges szám lehet.

2011. márc. 20. 17:11
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem lehetséges, hogy esetleg az volt a feladat, hogy ábrázold a megoldásokat a koordináta-rendszerben? Mert akkor minden helyen egy-egy egyenest kell ábrázolnod.
2011. márc. 21. 08:11