Nem tudom megcsinálni. Segítenél?

[link]
2010. nov. 21. 11:57
 1/3 A kérdező kommentje:
9.
2010. nov. 21. 11:58
 2/3 anonim ***** válasza:

Az élek megszámolásával gondolom, nem volt gond, a térfogatnál pedig ez a legegyszerűbb megoldás:


Számold ki az erdeti kocka térfogatát (10x10x10), aztán abból vond ki a kivágott test térfogatát - ha van egy kis térlátásod, vagy esetleg tudsz olvasni, akkor látod, hogy az meg egy 6x6x10 négyzetes oszlop, innét pedig már könnyű dolgod van.

2010. nov. 21. 12:07
 3/3 anonim ***** válasza:

Első jól mondja.

Ha azt nézed ez mi? Egy 10x10x10 cm-es élhosszúságú kocka, amiből kiharapunk egy 6x6x10cm-es élhosszú téglatestet.

Innen már vicc az egész:


Vkocka= 10x10x10= 1000cm3

Vtéglatest= 6x6x10= 360cm3

Vtest= Vkocka-Vtéglatest= 1000-144= 640(cm3)


De lehet úgy is hogy azt mondjuk a megadott test 3 téglatestből áll össze:

2 darab 2x10x10-es téglatestből és egy 6x4x10 cm-esből

Így:


Vtéglatest1 = 2x10x10=200cm3

Vtéglatest2 = 2x10x10=200cm3

Vtéglatest3 = 6x4x10= 240cm3


Vtest= Vt1+Vt2+Vt3= 200+200+240= 640(cm3).

2010. nov. 21. 13:13