Bontsuk tényezőkre a következő tényezőket! A^2-2ab+b^2-c^2 Hogyan kell ezt megcsinálni?

2011. nov. 4. 20:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A^2-2ab+b^2-c^2 =(a-b)^2 - c^2 = [(a-b)-c][(a-b)+c] = (a-b-c)(a-b+c)
2011. nov. 4. 20:41
 2/11 A kérdező kommentje:
De a 2ab nem marad így ki?
2011. nov. 4. 21:03
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem, mert azonosság szerint: a^2 - 2ab + b^2 = (a-b)^2


De amúgy ha visszaszorzod az (a-b-c)(a-b+c)-t, a eredetit kell hogy kapd.

2011. nov. 4. 21:04
 4/11 A kérdező kommentje:
értem, és köszi:)
2011. nov. 4. 21:05
 5/11 A kérdező kommentje:

9-x^2+2xy-y^2

És ezt hogy kell?

2011. nov. 4. 21:24
 6/11 anonim ***** válasza:
9-x^2+2xy-y^2 =9-(x^2-2xy+y^2) = 9-(x-y)^2 = 3^2 - (x-y)^2 = (3 - (x-y))(3 + (x-y)) = (3-x+y)(3+x-y)
2011. nov. 4. 21:39
 7/11 A kérdező kommentje:

4a^2-20ab+25b^2-16

és ezt?

2011. nov. 4. 21:58
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez nagyjából ugyanaz az eset, mint az előző (#6).
2011. nov. 4. 22:47
 9/11 A kérdező kommentje:
de úgy nem lehet, legalábbis én nem tudtam
2011. nov. 4. 22:57
 10/11 anonim ***** válasza:

4*a² – 20*a*b + 25*b² – 16 = (4*a² – 20*a*b + 25*b²) – 16 = (2*a – 5*b)² – 4² =

= [(2*a – 5*b) + 4]*[(2*a – 5*b) – 4] = [2*a – 5*b + 4]*[2*a – 5*b – 4]

2011. nov. 5. 16:53
1 2