Segítenétek? Halmazokat vesszük a feladat a következő:
Soroljuk fel a következő halamazok elemeit:
Megoldást/levezetést is írnnátok hozzá???köszi
az (x-1)/x=2 egyenlet pozitív gyökeit,az x*x-2x =<0 egyenlőtlenség egész gyökeit
2010. nov. 18. 18:09
1/1 anonim válasza:
(x-1)/x=2
Kikötés: x nem 0, szorzod mindkét oldalt x-szel.
x-1=2x
-1=x
Azaz nincs pozitív gyöke az egyenletnek, a megoldás üreshalmaz: ∅ /áthúzott 0/.
x*x-2x=x(x-2)<=0
Egy szorzat pontosan akkor lesz nempozitív, ha egyik tényezője nemnegatív, másik nempozitív. Mivel x>x-2, ezért ez csak úgy lehet, hogy x>=0>=x-2.
Azaz 0<=x<=2. Tehát az egész megoldások: {0,1,2}.