Segítenétek? Halmazokat vesszük a feladat a következő:

Soroljuk fel a következő halamazok elemeit:

Megoldást/levezetést is írnnátok hozzá???köszi

az (x-1)/x=2 egyenlet pozitív gyökeit,az x*x-2x =<0 egyenlőtlenség egész gyökeit


2010. nov. 18. 18:09
 1/1 anonim ***** válasza:

(x-1)/x=2

Kikötés: x nem 0, szorzod mindkét oldalt x-szel.

x-1=2x

-1=x

Azaz nincs pozitív gyöke az egyenletnek, a megoldás üreshalmaz: ∅ /áthúzott 0/.


x*x-2x=x(x-2)<=0

Egy szorzat pontosan akkor lesz nempozitív, ha egyik tényezője nemnegatív, másik nempozitív. Mivel x>x-2, ezért ez csak úgy lehet, hogy x>=0>=x-2.

Azaz 0<=x<=2. Tehát az egész megoldások: {0,1,2}.

2010. nov. 18. 19:49