3/2 + 5/4 + 9/8 + 17/16 + 33/32 + 65/64 - 72010. nov. 18. 11:56
1/2 anonim válasza:
Nem ugyanilyen feladatot írtál ki tegnap is????
Hozd közös nevezőre a törteket és úgy végezd el a műveletet. A közös nevező itt 64 lesz, mert az mindegyik nevezőnek többszöröse.
2/2 anonim válasza:
A = 3/2 + 5/4 + 9/8 + 17/16 + 33/32 + 65/64 - 7
Egy kis gondolkodással és keresgéléssel az előzőnél elegánsabb megoldás is található.
Az első 6 tag egy olyan sorozatnak eleme, melynek általános képlete
1 + 1/(2^n).
Az 1/(2^n) sorozat első 6 tagjának összege 63/64, így
A = 6 + 63/64 - 7 = -1/64
DeeDee
***********