Valaki segítene százalékszámításban?


1., Egy iskola tanulóinak 8%-a jelest, 24%-a jót, 23%-a elégségest és 5%-a elégtelent kapott félévkor. Hányan járnak ebbe az iskolába, ha 240-en kaptak közepest.


5-> 8%

4-> 24%

3-> 23%=240 tanulóval

2-> 40% mivel a többi összege 60%

1-> 5%


És ennél tovább nem jutottam (ami tudom elég gáz)


2., 100.000 Ft-ot 7,3%-os (éves) kamatra betettem a bankba. Hány forint kamatot kapok, ha 90 nap múlva kiveszem a pénzem? (a betétet kamatveszteség nélkül megszüntethetem)


90 nap az 0.405 ezred része egy évnek

7,3*0,405=2.9565% (az a kamat amivel akkor számolok ha kiveszem 90 nap múlva a pénzem)

x*2,9565/100=100.000 /*100

x*2,9565=10.000.000 /:2,9565

x=3.382.377

Hol a hiba?


2010. nov. 15. 16:18
 1/7 anonim ***** válasza:
1., 600-an járnak bele :)
2010. nov. 15. 16:26
 2/7 A kérdező kommentje:

az kevés hiszen 4*23%=92%

4*240=960 ember

2010. nov. 15. 16:32
 3/7 anonim ***** válasza:
1, szerintem 1043 tanuló van :)
2010. nov. 15. 16:45
 4/7 anonim ***** válasza:
2, mivel a 90 nap, az nem 0,405 ezred része az évnek.
2010. nov. 15. 16:51
 5/7 anonim ***** válasza:

1)

600-an járnak az iskolába, te viszont nagyon sötét vagy, mert szerinted a közepes a 2-est jelenti, az elégséges pedig a 3-ast.


Ha 40% a közepes, akkor 40% kapott 3-ast. MIVEL KÖZEPES. 5 és 1 között középen a 3 van, ha valaki ezt nem érti...

40% = 240 fő

240/40 = 6

100% = 6*100 = 600 fő


2)

1.825 Ft kamatot kapsz


te pedig 3 millió 800 ezernél is többet írtál oda... nem mindegy, hogy . vagy , Hogy idd ki a bilit vagy vidd ki a bilit. Legyél már eszednél...

2010. nov. 15. 17:08
 6/7 A kérdező kommentje:

17:08

Nem hiszem, hogy egyből sötétezni kellene. Igen benéztem, ezt a "közepeses" dolgot, elég béna hiba, de asszem mindenki szokott ilyen pitiáner hibát elkövetni egyszer-egyszer...

Másrészt, hogy most odaírtad hogy 1.825 Ft lesz a kamat én még nem jutok előrébb (még oda is írtam hogy "hol a hiba")

Ettől függetlenül köszi hogy segítesz!

2010. nov. 15. 18:11
 7/7 anonim ***** válasza:
Amúgy szerintem is inkább 1043, mint 600... :D
2010. nov. 15. 20:09