Egy 0,5 dm3 térfogatú edényben oxigéngáz van. A hőmérséklet 25 ºC. Az edényben a nyomás 90 kPa. Hány gramm oxigén van az edényben?

Írjátok azt is légyszi, hogy hogyan jön ki.
2010. nov. 10. 21:19
 1/4 anonim ***** válasza:

pV=nRT tehát n=pV/RT

m=nM

2010. nov. 10. 21:27
 2/4 A kérdező kommentje:

Eddig oké, de nem akar kijönni. Elvileg 0.58 gramm.

90*0.5=n*8,314*25


erre az jön ki, hogy n=0,21

0.21*32=6.72g


Ez meg közel se jó...

2010. nov. 10. 21:46
 3/4 anonim ***** válasza:
Mert a hőmérséklet SI mértékegysége nem C fok. Ha így lenne, nagyon érdekes dolgok jönnének ki mondjuk -10 fokon. :)
2010. nov. 10. 22:14
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi :D így valóban jó :)
2010. nov. 10. 22:21