Valaki segítene ezekbe az egyenletekben? Belefulladtam..


3 feladat van amit végképp nem értek és nem tudok megcsinálni.Ezért szeretném a segítségeteket kérni:)

a, 2×(3x-7)-3=7


b, 3x-5

____ - 3=1

4


c, 2+ 7x-4 =10

____

3


Az aláhúzott számok azok törtet akarnak jelenteni.Légyszíves segítsetek.És a menet is kéne :S

Az x-re vagyunk kiváncsiak.


2009. jan. 9. 18:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A:


2(3x-7)-3=7

6x-14-3=7

6x-17=7

6x=24

x=4

________


B:


1/4(3x-5)-3=1

3/4x-5/4-3=1

3/4x-14/4=1

3/4x=21/4

x=7

________


C:


1/3(2+7x-4)=10

7/3x-2/3=10

7/3x=32/3

x=32/7

2009. jan. 9. 19:16
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm.Nagyon aranyos vagy (: Még egyszer köszi (:
2009. jan. 9. 20:02
 3/5 anonim válasza:

ha a c

2/3 akkor : 2

- +7x-4=10 /*3

3



2+21x-12=30


21x-10=30 /+10


21x=40 /:21


40

x= - ~ 13,3

21

2009. jan. 9. 20:32
 4/5 anonim válasza:

jaj de hülyén írta ki, nah ez az eleje: 2/3+7x-4=10

A vége meg x=40/21 azaz kb. 13,3

2009. jan. 9. 20:34
 5/5 anonim válasza:
jah nem, bocsi, rossz nem láttam pontosan hol van a törtvonalad... storno! :)
2009. jan. 9. 20:35