3 feladat van amit végképp nem értek és nem tudok megcsinálni.Ezért szeretném a segítségeteket kérni:)
a, 2×(3x-7)-3=7
b, 3x-5
____ - 3=1
4
c, 2+ 7x-4 =10
____
3
Az aláhúzott számok azok törtet akarnak jelenteni.Légyszíves segítsetek.És a menet is kéne :S
Az x-re vagyunk kiváncsiak.
2009. jan. 9. 18:52
1/5 anonim válasza:
A:
2(3x-7)-3=7
6x-14-3=7
6x-17=7
6x=24
x=4
________
B:
1/4(3x-5)-3=1
3/4x-5/4-3=1
3/4x-14/4=1
3/4x=21/4
x=7
________
C:
1/3(2+7x-4)=10
7/3x-2/3=10
7/3x=32/3
x=32/7
2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm.Nagyon aranyos vagy (: Még egyszer köszi (:
2009. jan. 9. 20:02
3/5 anonim válasza:
ha a c
2/3 akkor : 2
- +7x-4=10 /*3
3
2+21x-12=30
21x-10=30 /+10
21x=40 /:21
40
x= - ~ 13,3
21
4/5 anonim válasza:
jaj de hülyén írta ki, nah ez az eleje: 2/3+7x-4=10
A vége meg x=40/21 azaz kb. 13,3
5/5 anonim válasza:
jah nem, bocsi, rossz nem láttam pontosan hol van a törtvonalad... storno! :)