Három szám közül az első kettő átlaga 200. A második és harmadik átlaga 358. Az első és harmadik átlaga 342. Melyik ez a három szám?


jan. 13. 13:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

(a+b)/2=200

(b+c)/2=358

(a+c)/2=342


a+b=400

b+c=716

a+c=684


716-400=b+c-(a+b)

316=c-a


684-316=a+c-(c-a)

368=2*a

184=a


184+b=400

b=216


184+c=684

c=500


A három szám 184, 216 és 500.

jan. 13. 13:21
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm
jan. 13. 13:25
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ennél egyszerűbben is lehet.


Ha az átlagokat szorzod 2-vel, akkor a számok páronkénti összegét kapod. Ha az összegeket összeadod, akkor az összegben minden szám kétszer szerepel, tehát eredményül a három szám összegének kétszeresét kapod, így ha osztasz 2-vel, akkor a három szám összegét kapod. Ha pedig a hármasösszeget tudjuk, akkor a kettősösszegeket belőle levonva megkapjuk a számokat.

jan. 13. 14:49
 4/4 anonim ***** válasza:

x_1+x_2=400,

x_2+x_3=716,

x_1+x_3=684.


Ez egy háromismeretlenes, három egyenletből álló lineáris egyenletrendszer, pikk-pakk kieliminálod, és

x_1=184, x_2=216, x_3=500

adódik.

jan. 13. 21:10