Tudnátok segíteni? Három szakasz hosszának az összege 104mm.Az első szakasz hossza egyenlő a másik két szakasz hosszának összegével. A második szakasz harmad része a harmadik szakasznak. Állapítsa meg a szakaszok hosszát.


2023. febr. 11. 17:22
 1/3 anonim ***** válasza:

A szakaszok: a, b, 104-a-b.


a = b + 104-a-b

b = (104-a-b)/3

------------------

Innen már megy?

2023. febr. 11. 17:25
 2/3 A kérdező kommentje:
Sajnos nem.Tudnál tovább segíteni?
2023. febr. 11. 17:29
 3/3 anonim ***** válasza:

(1) => a=52

(2) => b=(52-b)/3 => b=13 => A harmadik szám: 39.


Hülyeség, amit csinálsz!

A legkevesebb gondolkodásra sem vagy hajlandó.

2023. febr. 11. 17:49