Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kémiaházi. Segítség kéne!? 9....

Kémiaházi. Segítség kéne!? 9. -es anyag.

Figyelt kérdés

Nem szeretném külön kérdésekbe írni, ezért ide összegyűjtök pár feladatot. Köszi a válaszokat előre is.


1.) Az egyes csoportokban melyik atomnak van a legnagyobb elektronegativitása? (És honnan tudom?)

a.) F, Cl, Br, I

b.) Li, Na, K, Rb

c.) N, O, F


2.) Milyen kötések kialakulása lehetséges a H, Cl, Na atomok között:

a.) azonos atomok kapcsolódása esetén:

b.) különböző atomok kapcsolódása esetén?


3.) Két atom között hány o- (nem tudom mi ez a jel) és pí-molekulapálya alakulhat ki?


4.) Írd fel a Hbr, HI, CCl4, SiH4 molekulák szerkezeti képletét!

..................

Hány vegyértékűek a molekulában szereplő atomok?

H:

Br:

I:

C:

Cl:

Si:

Melyik molekulában van nemkötő elektronpár?



ELŐRE IS NAGYON KÖSZÖNÖM.


2010. nov. 7. 14:02
 1/4 anonim ***** válasza:

1/a F

1/b Li

1/c F

Ezt a periódusos rendszerben meg tudod nézni, ha neked bele van írva. Egyébként bal alsó saroktól a jobb felsőig haladva növekszik. Jön a többi válasz is.

2010. nov. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

3. feladat: az a jel azt jelenti, hogy szigma. Egyszeres kovalens kötésnél szigma kötés jön létre. Kétszeres kovalens kötésnél egy szigma és egy pí, háromszoros kovalens kötésnél egy szigma és két pí.



Hidrogén egy vegyértékű

Bróm egy vegyértékű

Jód egy vegyértékű

Szén 4 vegyértékű

Klór egy vegyértékű

Szilicium 4 vegyértékű

2010. nov. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1: egyszerű paraszti ész kell a kigondolásához. azonos főcsoportba lévő elemeknél lentről felfelé nő, mert ott közelebb kerülnek a protonokhoz, így jobban tudják vonzani. szóval az első kettőre a válasz az F és Li.

azonos sorban lévő elemeknél, pedig balról jobbra nő, mert az ugyanaz az elektronhéj marad, viszont jobbra egyre több a proton. és ezért vonzák jobban. ezért a harmadiknál az F a válasz.


2: azonos atomok között kovalens. eltérők között HCl kovalens, NaCl ion.


3: nem értem mire gondolsz, de feltételezem, arra, hogy két atom maximum 3as kötéssel kapcsolódhat egymáshoz.

1es kötés csak szigma

2es: egy szigma és egy pí

3as 1 szigma és két pí


4: itt lerajzolni nem tudom, de nagyon egyszerű.

H: 1

Br: 1

I: 1

C: 4

Cl: 1

Si: 4

Hbr és HI-ben van nemkötö elektronpár. mindkettőben 3.

2010. nov. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
énis pont ezt csinálom.:D xD
2010. nov. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!