Legyen az a/(c+1)=b/(c+3)=c/2 aránysor, ahol a, b, és c racionális számok. Számítsd ki az a, b, c számokat, tudva azt, hogy az a a c-nek 75%-a! Hogyan igazoljam, hogy ha az a, b, c közül bármelyik kettő egész szám, akkor a harmadik is egész szám?

dec. 19. 18:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Itt valami nem stimmel.

Az egyenletrendszer megoldásai:

{b = 0, c = 0}, {b = 7 / 8, c = 1 / 2}

dec. 19. 18:52
 2/2 anonim ***** válasza:

C=0 v c=-1,5

a=0 v a=-1,125

b=0 v b=-1,125

dec. 19. 18:58